Warszawiacy olśnieni nowym pokazem w Multimedialnym Parku Fontann

Warszawiacy olśnieni nowym pokazem w Multimedialnym Parku Fontann

1 maja na warszawskim Podzamczu odbyła się inauguracja sezonu pokazów w Multimedialnym Parku Fontann. Opowieść o Bazyliszku przyciągnęła przed wodny ekran tłumy warszawiaków i turystów.  Bajkowej opowieści towarzyszył oczywiście wspaniały pokaz kolorowych fontann, a to wszystko przy akompaniamencie spektakularnej muzyki, która prowadziła widzów przez historię o Warszawie. Premierowe widowisko obejrzało ok. 30 tysięcy osób.

„Powrót Bazyliszka” na Podzamcze

Tradycją stało się, że spektakle nawiązują do stołecznych legend i opowieści. Głównym bohaterem tegorocznego widowiska jest Bazyliszek. W dynamicznie przygotowanej wizualizacji, z wodną choreografią oraz spektakularną muzyką, mityczny stwór podróżuje w czasie, podziwia warszawskie metro i stacza bitwy z groźną przeciwniczką, która zeszła do niego wprost z neonu przy pl. Konstytucji.

Widzowie spektaklu inauguracyjnego mogli nie tylko oglądać przygody i zmagania Bazyliszka na ekranie wodnym. Jego olbrzymia postać pojawiła się nagle na Podzamczu. Publiczność odetchnęła jednak z ulga, gdy okazało się, że to wielka kamienna figura, zainstalowana na Podzamczu.

Warszawiacy uwielbiają fontanny i pokazy, które każdego roku oferują niezapomniane połączenie pokazu wody, świateł i muzyki. Finałową piosenkę pokazu o Bazyliszku pod tytułem „Legendy żyją w nas” skomponował Piotr Rubik, a zaśpiewała solistka Opery Narodowej Aleksandra Olczyk. Wodne show uświetnił także pokaz fajerwerków.

Co roku, przez długie miesiące i z niezwykłą starannością przygotowujemy widowisko w Multimedialnym Parku Fontann. Chcemy zaskoczyć publiczność nowymi pomysłami. Liczę, że również wczoraj nam się to udało i sezon został rozpoczęty w prawdziwie estradowym stylu. A to dopiero początek interesujących wydarzeń na Podzamczu, publiczność czeka jeszcze wiele atrakcji – mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady, która jest organizatorem wydarzenia.

Czy legendarny potwór zdołał zamienić wszystkich warszawiaków w kamień? Czy ktoś pokona groźnego Bazyliszka? Najlepiej przekonać się samemu i przyjść na Podzamcze na wieczorny seans.

W tym roku Stołeczna Estrada, która jest organizatorem wydarzenia, zaplanowała widowiska specjalne aż na trzy dni Majówki – 1, 2 i 3 maja o godzinie 21:00.

 

Program pokazów w Multimedialnym Parku Fontann (od piątku do soboty):

08:30 – uruchomienie fontann
16:00 - wodne widowisko z użyciem wszystkich dysz (bez światła, laserów i muzyki)
22:30 - zakończenie pracy fontann

WIDOWISKO MULTIMEDIALNE:

1 maja - 13 maja - (w tym, 1,2,3 i dalej piątki i soboty) - godzina 21:00
19 maja - 12 sierpnia - każdy piątek i sobota - godzina 21:30
18 sierpnia - 30 września - każdy piątek i sobota - godzina 21:00

Wstęp wolny.

Multimedialny Park Fontann znajduje się na Podzamczu na Skwerze 1 Dywizji Pancernej WP pomiędzy ulicami Boleść, Wybrzeże Gdańskie, Sanguszki i Rybaki na Nowym Mieście.

Organizatorem pokazów w Multimedialnym Parku Fontann jest Stołeczna Estrada.
Partnerzy: MPWiK, innogy, LOTTO

Patronat medialny: Radio Kolor, Super Express