58. sezon Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich Koncerty Chopinowskie

58. sezon Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich

14 maja rozpoczął się 58. sezon Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich, który jak co roku jest stałym punktem programu na warszawskiej mapie kultury od wiosny aż po złotą jesień.  Koncert inauguracyjny 14 maja dał światowej sławy pianista Lukas Geniušas. Jest to doskonała okazja dla wszystkich koneserów muzyki, aby na żywo posłuchać  genialnych interpretacji muzyki Chopina.

Wirtuozi w plenerze

Koncerty Chopinowskie są jedną z najstarszych imprez muzycznych Stolicy i stały się jej kulturalną
wizytówką. Do współpracy organizatorzy zapraszają największe sławy muzyki klasycznej, dla których udział w tym prestiżowym wydarzeniu w Warszawie jest nobilitacją. Również w tym sezonie wirtuozi fortepianu zagrają dla warszawskiej publiczności, która od lat uczestniczy w tych niezwykłych koncertach. Tegoroczny program na pewno zadowoli pasjonatów muzyki Chopina – wystąpią artyści światowego formatu, wśród nich Lukas Geniušas (14 maja o godz. 12:00), Kevin Kenner (21 maja o godz. 12:00) oraz Takashi Yamamoto (18 czerwca o godz. 16:00). Podczas tegorocznego sezonu swoimi wykonaniami zachwyci także cała plejada polskich, młodych gwiazd fortepianu.

Sezon wiosenno-letni 14 maja o godzinie 12:00 otworzył koncert inauguracyjny Lukasa Geniušasa. Ten młody i niezwykle utalentowany pianista słynie ze swoich wybitnych wykonań utworów Chopina. Koncertuje na całym świecie, jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów fortepianowych –  zajął m.in. II miejsce w Konkursie Chopinowskim w 2010 roku, otrzymał również nagrodę Towarzystwa im. Fryderyka Chopina za najlepsze wykonanie poloneza.

Tego samego dnia, w niedzielne popołudnie o godzinie 16:00, wystąpił nasz rodak, doktor sztuki muzycznej Konrad Skolarski.  W 2002 roku nagrał on swoją debiutancką płytę zawierającą utwory Chopina, Liszta, Rachmaninowa i Prokofiewa, a od roku 2011 współpracuje z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Jak koncerty, to tylko w Łazienkach w Warszawie, jak muzyka, to w maju, gdy kwitną bzy

Romantyczna, ponadczasowa, chwytająca za serce muzyka stworzona przez jednego z najwybitniejszych światowych kompozytorów to od lat nieodłączny element atmosfery Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Jej interpretacje prezentowane przez wybitnych pianistów w relaksującej wiosenno-letniej aurze dają gwarancję zachwycających przeżyć estetycznych. Muzyka Chopina jest niczym krew w żyłach Warszawy, jest jej nieodłączną częścią i dziedzictwem narodowym nas wszystkich.

Dla wszystkich miłośników muzyki, którzy w tym roku nie będą mogli wybrać się na występ
największych gwiazd tego sezonu, Stołeczna Estrada, organizator wydarzenia, przygotowała transmisję online. Szczegółowe informacje na temat streamingów będą na bieżąco podawane na Facebooku Stołecznej Estrady www.facebook.com/StolecznaEstrada oraz na profilu Koncertów Chopinowskich www.facebook.com/koncertychopinowskie.

Sponsorem 58. Sezonu Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich jest Lotnisko Chopina w Warszawie, największy port lotniczy w Polsce i jeden z największych w Europie Centralnej. Istnieje już od 1934 roku. Lotnisko na cześć swojego wybitnego patrona aktywnie popularyzuje Warszawę jako miasto Chopina, a Polskę jako jego ukochaną ojczyznę.

Strona wydarzenia: www.koncerty-chopinowskie.pl 

Organizatorzy: Stołeczna Estrada, Towarzystwo im. Fryderyka Chopina w Warszawie,

Partnerzy: Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Lotto

Sponsorzy: Lotnisko Chopina w Warszawie, Chodzeń – dealer samochodów Toyota, Lexus, Maserati

Patroni medialni: RMF Classic, Gazeta Wyborcza, Co Jest Grane