Rock Loves Chopin

Napisali o nas


Artykuły prasowe o projekcie Rock Loves Chopin

 

Chopin w rytmie rock.
Ponadczasowy klasyk.

Multimedialna podróż pozwoliła odkryć na nowo wartość takich osobistości jak Wałęsa i Wojtyła.

L'Arena
2014-10-12

Pełne tłumaczenie relacji do pobrania TUTAJ 


Chopin w rockowym sosie

www.galileivrstudents.it
2014-10-22

 

 

 

 

 


 


Rock kocha Chopiana i demonstruje to w Arenie.

L'Arena
2014-10-02

 

 

 


 

 

Rock Loves Chopin – opowiada polską historię XX wieku.

Od salonów Warszawy po Wojtyłę wątkiem wiodącym będzie muzyka.

autor: Adamo Dagradi

 


 CORREO

„Duch Chopina otwiera nowy Festiwal Cervantino. Polski Rock Jazz Chopin podziwiał plac Alhóndiga.”

2012-10-04

autor: Jose Manzanilla

  


 

 AM2

„Festiwal Cervantino wśród najlepszych. Pokaz urzeka tysiące na otwarciu Festiwalu Cervantino, wszyscy wibrują w rytm Chopina.”

2012-10-04

autor: Luis Meza

 


 

MILLENIO

„Dzięki zespołowi Rock Jazz Chopin, Festiwal Ducha rozpoczął się w sposób majestatyczny, plac Alhóndiga wypełnił się entuzjazmem i radością. W powietrzu unosił się duch Chopina i Polski, harmonia muzyki, tańca i śpiewu.”

2012-10-04

 


 

Al Dia

"WIELKIE OTWARCIE! Na placu Alhóndiga spektakl Rock Jazz Chopin zachwycił tysiące widzów”

2012-10-04

autorzy: Astrid Aviles, Carlos Padilla

 

 


EL IMPARCIAL
4 października 2012

GUANAJUATO, Guanajuato (Agencje)

W niezwykłą podróż przez muzykę Fryderyka Chopina zabrał widzów multidyscyplinarny polski spektakl „Rock Jazz Chopin”, wystawiony na otwarcie 40. Międzynarodowego Festiwalu Cervantino, który odbywa się w dniach 3-21 października.

Scenerią reżyserowanego przez Andrzeja Matusiaka przedstawienia był wypełniony do ostatniego miejsca plac przed budynkiem Alhóndiga de Granaditas. Spektakl, którego celem jest popularyzacja dzieł Fryderyka Chopina, zachwycił publiczność wirtuozerią i talentem pianistów, muzyków i tancerzy, opowiadających historię kompozytora.

W podróż przez dzieła słynnego artysty zabrał słuchaczy pianista Karol Radziwonowicz, wykonujący przepiękną muzykę klasyczną, której towarzyszyły projekcje obrazów Polski z roku 1840, wzbogacające utwory muzyczne i tworzące wyjątkową atmosferę.

Sceniczny talent i wirtuozeria Radziwonowicza zachwycały widzów w każdym takcie Fantazji Impromptu cis-moll op. posth. 66, a następnie podczas utworu „Życzenie”, w którym pianiście towarzyszyła śpiewaczka Anna Serafińska.

Przy wtórze owacji wystąpił pianista Leszek Możdżer, który wykonał „Impressions on Chopin”, aranżując go na sposób współczesny, w wersji jazz fusion. Jego interpretacja zachwyciła słuchaczy świeżością i harmoniczną elegancją oryginalnej kompozycji, związaną z jednoczesnym wygrywaniem dwóch różnych dźwięków.

Po występie pianistów publiczność zaskoczył koncert grupy Rock Loves Chopin, grającej muzykę rock w stylu splecionym z tradycją muzyki klasycznej. Grupie towarzyszył zespół Folies Dance Company składający się z tancerzy i tancerek łączących umiejętności w zakresie tańca jazzowego i współczesnego.

Widowiskowa, dynamiczna choreografia taneczna wzbudziła zachwyt publiczności, obserwującej z uwagą historie miłości, a na końcu słowo Chopin uformowane z ciał tancerzy.

Następnie na scenie ponownie pojawiła się śpiewaczka Anna Serafińska, prezentując, chwilami a capella, swój potężny głos i siłę interpretacji. Po występie publiczność pożegnała zarówno ją, jak i zespół taneczny, wielominutowymi owacjami.

Pod nocnym niebem muzyka trwała jednak nadal podczas kilkuminutowego pokazu sztucznych ogni, który uświetnił rozpoczęcie 40. edycji Międzynarodowego Festiwalu Cervantino (Festival Internacional Cervantino, FIC). 

 Daily News

200 years of Chopin celebrated at the Pyramids.

2010-10-01

 

 


 


Egyptian Gazette

Chopin comes to Kairo.

2010-09-27
 


 

 Twoja Muza, wydanie 2/2010

Strona 1 - pobierz
Strona 2 - pobierz


 
Rzeczpospolita, z dnia 30-04-2010

 Twoja Muza, wydanie 3/2010

Strona 1 - pobierz
Strona 2 - pobierz
Strona 3 - pobierz