Rock Loves Chopin

 

ROCK LOVES CHOPIN W ARENA DI VERONA

W sobotę, 11 października 2014r. - jedno z najbardziej niezwykłych miejsc na świecie - Arena di Verona było centrum muzyki Fryderyka Chopina.
W tym wspaniałym amfiteatrze liczącym 2000 lat, polscy artyści wzięli udział w projekcie ROCK LOVES CHOPIN w reżyserii Andrzeja Matusiaka.

Klasycznie, jazzowo i rockowo interpretowali muzykę Fryderyka Chopina: Karol Radziwonowicz, Leszek Możdżer, Anna Serafińska, najlepsi polscy gitarzyści rockowi tworzący grupę – ROCK LOVES CHOPIN, zespół FUSION STRING ENSEMBLE i Orkiestra Symfoniczna im.Karola Namysłowskiego pod dyrekcją Tadeusza Wicherka.
Choreografię przygotowała MARZENA BARCIK oraz jej grupa dynamicznych tancerzy FOLIES DANCE COMPANY.
Gośćmi specjalnymi projektu był młody włoski pianista NICCOLÒ SPOLETINI oraz włoskie chóry dziecięce "Coro giovanile femminile di S. Zeno di Montagna, " I bambini di Bure"


ROCK LOVES CHOPIN W WILNIE

W dniu 31 maja 2014 r. w na Placu Ratuszowym w Wilnie zabrzmi muzyka jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów – Fryderyka Chopina. Klasycznie, rockowo i jazzowo interpretować muzykę Chopina będą wybitni polscy muzycy, którzy nadadzą nowe brzmienie fortepianowym mazurkom, nokturnom i polonezom.

Prezentacja muzyki Chopina w zaskakujących i nowoczesnych aranżacjach zostanie połączona z multimedialną oprawą. Widowisko, podzielone na trzy części, wypełnią klasyczne, jazzowe i rockowe interpretacje dzieł kompozytora. Zagrają znakomici pianiści - Karol Radziwonowicz rozpocznie wieczór Fantazją-Impromptu cis-moll op. 66. Dołączy do niego wokalistka jazzowa – Anna Serafińska i wykona m.in. „Pieśń Życzenie”. Leszek Możdżer zagra chopinowskie impresje. Część rockową wypełni występ Rock Loves Chopin z udziałem najlepszych polskich gitarzystów: Jacek Królik, Ryszard Sygitowicz. Pełną emocji historię życia Fryderyka Chopina przedstawią tancerze z grupy Folies Dance Company. Choreografię przygotowała Marzena Barcik. Autorem kostiumów tancerzy jest Maciej Zień, jeden z najbardziej utalentowanych i cenionych polskich projektantów mody. Reżyserem widowiska jest Andrzej Matusiak, Dyrektor Stołecznej Estrady.


CHOPIN POD KREMLEM

Miejsce: Moskwa
Data: 7 września 2013

Wystapili m.in.:
Leszek Możdżer
Jacek Królik – gitara
Ryszard Sygitowicz – gitara
Marek Raduli – gitara
Łukasz Adamczyk – bas
Artur Michalski – klawisze
Mirosław Hady – perkusja
Anna Serafińska – vocal
Folies Dance Company


WIDOWISKO „ROCK JAZZ CHOPIN”
OTWIERA 40. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL CERVANTINO W MEKSYKU !!!

Miejsce: Guanajuato, Meksyk
Data: 3 października 2012

Na uroczystość otwarcia jednego z czterech największych festiwali świata zaproszono artystów z Warszawy. Projekt Stołecznej Estrady „Rock Jazz Chopin” był pierwszym, jaki obejrzeli goście Festiwalu Cervantino w meksykańskim Guanajuato. Przez kolejne 3 tygodnie zaprezentowało się ponad 3000 artystów z 26 krajów świata.

W multimedialnym widowisku reżyserowanym przez Andrzeja Matusiaka wystąpili:

Karol Radziwonowicz
Leszek Możdżer
Anna Serafińska
Rock Loves Chopin
Folies Dance Company

Na placu Alhóndiga de Granaditas, który jest symbolem niepodległości Meksyku zabrzmiała muzyka Fryderyka Chopina interpretowana przez muzyków reprezentujących różne gatunki: klasykę, jazz i rock.
Ponad pięciotysięczna międzynarodowa publiczność przyjęła spektakl z entuzjazmem. Owacją na stojąco podziękowano polskim artystom za porywające widowisko.
Dzięki transmisjom telewizyjnym chopinowska fiesta dotarła do wielomilionowej publiczności na całym świecie.


Rock Loves Chopin w Bratysławie

Miejsce: Rynek Główny / Hlavne namestie
Data rozpoczęcia: 2011-07-03

Tym razem projekt Rock Loves Chopin zostanie zaprezentowany na festiwalu Bratysławskie Lato Kulturalne 2011. Koncert obędzie się w ramach programu specjalnego z okazji objęcia Prezydencji Polski w Unii Europejskiej. Poza projektem Stołecznej Estrady na scenie wystąpią między innymi: Urszula Dudziak, Martyna Jakubowicz i Cracov Youth Jazz Band.

Rock Loves Chopin wystąpi w składzie:
Anna Serafińska – wokaliza
Jacek Królik – gitara
Ryszard Sygitowicz – gitara
Marek Raduli - gitara
Michał Jurkiewicz – klawiszeŁukasz Adamczyk – bas
Wojtek Fedkowicz – perkusja
Folies Dance Company pod kierunkiem Marzeny Barcik


Chopin na Wielkim Murze Chińskim

Data rozpoczęcia: 2011-04-29

Były już piramidy w Egipcie, teraz przyszedł czas na kolejne spektakularne miejsce, w którym zabrzmiała muzyka Chopina. W ostatnim tygodniu kwietnia polscy artyści wystąpili na Wielkim Murze Chińskim z projektem Rock Loves Chopin.

Polscy artyści pojechali do Pekinu na zaproszenie organizatorów festiwalu Meet in Beijing Arts Festival and Chaoyang International Pop Music, który odbywa się od 2004 roku. Podczas tygodnia koncertów zaprezentowało się wiele znanych zespołów
z Wielkiej Brytanii, Australii, Szwecji, Irlandii oraz Chin. Muzycy z Polski wystąpili podczas inauguracji festiwalu zachwycając publiczność nietypowym wykonaniem muzyki Chopina. Projekt Rock Loves Chopin i artyści go wykonujący (m.in. Jacek Królik, Ryszard Sygitowicz, Marek Raduli, Iwona Tober) byli oklaskiwani na stadionie Chaoyang przez kilkanaście tysięcy widzów.

Po sukcesie na festiwalu, udało nam się zrealizować nasze marzenie, aby zagrać muzykę Chopina w kolejnym miejscu świata widocznym z Kosmosu – mówi Andrzej Matusiak, Dyrektor Stołecznej Estrady. Następnego dnia wraz z muzykami znaleźliśmy się na Murze Chińskim. Było to równie emocjonujące jak podczas wrześniowego koncertu pod piramidami w Gizie – dodaje.

Ciekawe, że gigantyczna scena na stadionie gdzie odbył się pekiński festiwal była w kształcie piramidy. Być może element egipskiej kultury towarzyszyć będzie kolejnym prezentacjom projektu Rock Loves Chopin…
 


Chopin pod Piramidami

Miejsce: Kair
Data rozpoczęcia: 2010-09-29

To był absolutnie najwspanialszy koncert jaki można sobie wyobrazić!!!

Przepiękna muzyka w tak niesamowitej przestrzeni, wśród piramid u stóp Sfinksa, porwała pięciotysięczną publiczność. Wśród widzów znaleźli się Omar Sharif, przedstawiciele rządów, elita artystyczna z Egiptu i Polski.
Tym razem na trzech scenach u podnóża monumentalnego Sfinksa wystąpili: Janusz Olejniczak, Leszek Możdżer, Anna Serafińska, Royal Quartet, mistrzowie gitary z Rock Loves Chopin: Ryszard Sygitowicz, Jacek Królik, Marek Raduli oraz tancerze z Folies Dance Company. Była to pierwsza tak wielka prezentacja muzyki Chopina w świecie arabskim. Wśród widzów znaleźli się Omar Sharif, przedstawiciele rządów, elita artystyczna z Egiptu i Polski. Kilkadziesiąt ekip telewizyjnych i radiowych relacjonowało to wielkie wydarzenie na cały świat.

Prasa egipska doniosła:
„ To największe wydarzenie artystyczne w tym roku.”
„Polacy zachwycili świat arabski swoją kulturą.”
 


Bukareszt

Miejsce: Plac Konstytucji - Piata Constituţiei
Data rozpoczęcia: 2010-09-18

Kolejna odsłona projektu „Chopin – klasycznie, jazzowo, rockowo”, tym razem w jazzowych i rockowych aranżacjach. Koncert „Rock Loves Chopin” odbył się na placu Konstytucji (przed Pałacem Parlamentu). Muzycy rockowi i jazzowi wykonali utwory Fryderyka Chopina we własnych aranżacjach. Muzyka, którą znamy nabiera nowego, świeżego brzmienia. W koncercie udział wzięli: Leszek Możdżer, Anna Serafińska, Fusion Strings Quartet, mistrzowie gitary z Rock Loves Chopin: Ryszard Sygitowicz, Jacek Królik, Marek Raduli oraz tancerze z Folies Dance Company.


 Berlin - "Rock Jazz Chopin"

Miejsce: Studio im Admiralspalast, Friedrichstraße 101, Berlin
Data rozpoczęcia: 2010-06-27
Godzina rozpoczęcia: 19:00

Rock Jazz Chopin – projekt Stołecznej Estrady przygotowany z okazji roku Chopinowskiego, po gorącym przyjęciu przez polską publiczność prezentowany jest na scenach światowych.
Tym razem koncert odbędzie się w Berlinie, a gościem specjalnym koncertu będzie gitarzysta Uwe Kropinski.

Artyści:
Leszek Możdżer – fortepian
Jacek Królik – gitara
Ryszard Sygitowicz – gitara
Marek Raduli - gitara
Uwe Kropinski – gitara akustyczna
Michał Jurkiewicz – klawisze
Robert Kubiszyn – bas
Wojtek Fedkowicz – perkusja
Anna Serafińska – wokaliza
Folies Dance Company pod kierunkiem Marzeny Barcik


Szanghaj - EXPO 2010

Miejsce: Europe Square
Data rozpoczęcia: 2010-05-22
Godzina rozpoczęcia: 20:30

Koncert „Rock Jazz Chopin” na targach Expo 2010 w Szanghaju okazał się być sukcesem na skalę światową. Wielotysięczna publiczność zachwyciła się warszawskimi artystami, a owacjom nie było końca!

Artyści:
Anna Serafińska
Karol Radziwonowicz
Royal Quartet
Leszek Możdżer
Folies Dance Company pod kierunkiem Marzeny Barcik
Rock Loves Chopin:
Marek Raduli, Jacek Królik, Marek Napiórkowski, Michał Jurkiewicz, Łukasz Adamczyk, Wojtek Fedkowicz


 Warszawa - "Chopin Klasycznie, Jazzowo, Rockowo"

Miejsce: Sala Kongresowa PKiN
Data rozpoczęcia: 2010-04-30

Artyści:
Janusz Olejniczak, Leszek Możdżer, Tadeusz Szlenkier, Anna Serafińska, Marek Raduli, Jacek Królik, Marek Napiórkowski, Michał Jurkiewicz, Łuksz Adamczyk, Wojtek Fedkowicz, Royal Quartet oraz grupa tańca nowoczesnego Folies Dance Company pod kierownictwem Marzeny Barcik.


Zagrzeb „Chopin Klasycznie, Jazzowo, Rockowo”

Miejsce: Koncertna Dvorana Vatroslava Lisinskog
Data rozpoczęcia: 2010-03-01
Godzina rozpoczęcia: 19:30

Artyści:
Joanna Ławrynowicz - fortepian
Iwona Tober - sopran
Leszek Świdziński - tenor
Tadeusz Szlenkier - tenor
Leszek Możdżer - fortepian
Anna Serafińska - wokaliza

Rock Loves Chopin:
Radek Chwieralski, Wojciech Pilichowski, Szczepan Walczak, Tim Flavio, Tomek Mądzielewski


Koncert Chopin Klasycznie, Jazzowo, Rockowo

Miejsce: Łazienki Królewskie - Pomnik F. Chopina
Data rozpoczęcia: 2009-05-16

Rock Loves Chopin na 50-lecie Koncertów Chopinowskich w Łazienkach

Artyści:
Joanna Ławrynowicz
Leszek Świdziński
Leszek Możdżer
Anna Serafińska
Rock Loves Chopin Project w składzie-
Radek Chwieralski,
Wojciech Pilichowski,
Szczepan Walczak,
Tim Flavio,
Tomek Mądzielewski.


 Wianki Nad Wisłą

Miejsce: Podzamcze
Data rozpoczęcia: 2008-06-21

Rock Loves Chopin podczas Wianków nad Wisłą w 2008 roku

Skład zespołu:
Jan Borysewicz
Radek Chwieralski
Wojtek Pilichowski
Anna Serafińska
Janusz Olejniczak
Rock Loves Chopin