Inne Other

Archiwum 2011


Wielka iluminacja to nie tylko światła. To również wspólna, radosna zabawa mieszkańców i gości stolicy na którą jak co roku zaprasza Stołeczna Estrada.
Na scenie na Placu Zamkowym wystąpią: Halinka Mlynkova, Patricia Kazadi, Robert Janowski, Magda Welc i Trebunie Tutki, które przyjadą do nas wprost z Zakopanego.

W sobotę 3 grudnia na Placu Zamkowym będziemy świadkami magicznego rozpalenia gigantycznej choinki, która mierzy 27 metrów!
Kto w najważniejszym momencie da znak do iluminacji? O tym przekonamy się dopiero na miejscu imprezy, choć zgadywać można już teraz.
Z pewnością jednak wszyscy będą mięli swój udział w tej wyjątkowej chwili. Przecież bez warszawiaków świąteczne drzewko nie rozbłyśnie.

Świąteczną iluminację Warszawy przygotowała, jak w poprzednich latach, firma Multidecor.
Dekoracyjne elementy podziwiać będzie można na Trakcie Królewskim (od Placu Zamkowego przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat ronda de Gaulle'a, Plac Trzech Krzyży, Al. Ujazdowskie, Plac Na Rozdrożu, ul. Belwederską, aż do Gagarina), na Rynku Starego Miasta (ulice: Piwna, Świętojańska, Nowomiejska, Zapiecek).
Świetlne tuby rozbłysną ponownie wokół latarni na ulicy Podwale. Iluminowana będzie również ul. Emilii Plater i odrestaurowany Plac Grzybowski.
Iluminacja wykonana jest z najwyższej jakości oświetlenia choinkowo-dekoracyjnego z wykorzystaniem najnowszej technologii energooszczędnych diod ECO-LED.


 

Koncert Świąteczny Dee Dee Bridgewater

To był niezwykły koncert!

We wtorek 20 grudnia w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela wystąpiła wspaniała diva jazzu Dee Dee Bridgewater. Artystka przygotowała specjalny bożonarodzeniowy prezent. W repertuarze znalazły się jazzowe improwizacje kolęd i pastorałek oraz utwory z płyty To Billy with love.
Ponadto w ramach wydarzenia odbyła się akcja charytatywna na rzecz dzieci, w którą włączyła się sama gwiazda.Podczas konferencji prasowej podpisała specjalne bombki świąteczne, które zostały przekazane darczyńcom biorącym udział w akcji charytatywnej na rzecz dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Markach.Darczyńcy, którzy zdecydowali się wesprzeć akcję to firmy: HBO Polska, Eventim.pl i Go Culture. Komunikacja dla Kultury.

Dee Dee Bridgewater zaśpiewa w Warszawie na Święta!

Już za dziesięć dni święta. Stołeczna Estrada jak co roku przygotowała dla warszawiaków specjalny prezent. We wtorek 20 grudnia w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela wystąpi wspaniała diva jazzu Dee Dee Bridgewater.

Będzie to niezwykły koncert. Artystka przygotowała specjalny bożonarodzeniowy prezent. W repertuarze znajdą się jazzowe improwizacje kolęd i pastorałek oraz utwory z płyty To Billy with love. Ponadto w ramach wydarzenia odbędzie się akcja charytatywna na rzecz dzieci, w którą włączy się sama gwiazda.

Dee Dee Bridgewater to jedna z ikon współczesnej wokalistyki jazzowej, artystka o ugruntowanej pozycji zawodowej, niezwykle popularna i uwielbiana na całym świecie. Bridgewater jest przede wszystkim wysokiej klasy śpiewaczką, która dba o nowoczesną oprawę dla swojego mocno zakorzenionego w gospel i jazzie stylu. Wielokrotnie nagradzana i nominowana do prestiżowych nagród Grammy Awards jest dzisiaj najważniejszą wokalistką, która w niezwykle umiejętny sposób łączy jazz z muzyką rozrywkową i wspaniałą sztuką estradową.

Jestem bardzo szczęśliwy, że po raz kolejny możemy dać mieszkańcom Warszawy tak wspaniały prezent w postaci koncertu świątecznego z udziałem wielkiej gwiazdy – mówi Andrzej Matusiak, Dyrektor Stołecznej Estrady. W poprzednich latach wystąpili tutaj Chick Corea i Barbra Hendricks – dodaje.

W tym roku Stołeczna Estrada wspólnie z Archikatedrą św. Jana Chrzciciela organizują wyjątkową akcję charytatywną. Przy okazji koncertu będzie można zakupić ozdoby świąteczne przygotowane własnoręcznie przez dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Markach, prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Rodziny Maryi. Każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie. Będą gwiazdki na szydełkach, choinki z papieru, aniołki z masy solnej, małe szopki i kartki świąteczne. Marzenie dzieci, którym jest wycieczka do Krakowa, wesprze także Dee Dee Bridgewater. Świąteczne bombki z autografem artystki trafią w ręce darczyńców, którzy zadeklarowali chęć wsparci akcji.

To wspaniałe, że gwiazda takiego formatu zechciała włączyć się w naszą skromną akcję. Będziemy chcieli powtarzać takie działania charytatywne w przyszłych latach – komentuje Andrzej Matusiak.


 

7 FESTIWAL KWARTESENCJA

Myśl o festiwalu zrodziła się z pragnienia, by stworzyć w Warszawie unikatowe wydarzenie artystyczne. Jego celem jest przybliżenie publiczności muzyki kameralnej – często niesłusznie uznawanej za mało przystępną, za ezoteryczny element kultury wysokiej i elitarnej.
Najważniejszym wyróżnikiem festiwalu jest odmienny od dotychczasowych charakter prezentacji kameralistyki. Festiwal „Kwartesencja” ma być pretekstem do spotkania ludzi z różnych środowisk. Ideą festiwalu jest skłonienie do wspólnego dialogu nie tylko melomanów, ludzi kultury i sztuki, ale też młodych, poszukujących i ambitnych.

Program festiwalu:

Sobota, 5 listopada, 20.00
Studio Koncertowe im. W Lutosławskiego
• Henryk Mikołaj Górecki - Kwartety 1, 2 i 3
- wyk. Royal String Quartet

Niedziela, 6 listopada, 20.00
Studio Koncertowe im. W. Lutosławskiego
• Samuel Barber - Dover Beach
- wyk. Urszula Kryger i Royal String Quartet
• Claude Debussy - Kwartet smyczkowy g-moll op. 10
- wyk. Royal String Quartet
• Gustav Mahler - Lieder eines fahrenden Gesellen
(opr. A. Schoenberg)
- wyk. Urszula Kryger, Royal String Quartet,
Kwartesencja Ensamble, Monika Wolińska - dyrygent


 

Nagroda Literacka Warszawy 2011

W piątek 14 października odbędzie się gala wręczenia Nagrody Literackiej m. st. Warszawy – edycja 2011. Uroczystość rozpocznie się uhonorowaniem laureatów, natomiast w części artystycznej zaprezentowany zostanie spektakl „Nie Dorosłem. Piosenki Stanisława Staszewskiego” w reżyserii Jacka Bończyka. Imprezę poprowadzi Wojciech Malajkat.

Nagroda Literacka m.st Warszawy jest kontynuacją chwalebnej tradycji wyróżnienia o tej samej nazwie, przyznawanego w latach 1926-38. Pierwszym jego laureatem był najstarszy syn Adama Mickiewicza - Władysław, ostatnim zaś (przed II Wojną Światową) Leopold Staff (1938). Nagrodą tą wyróżniono również twórców tak wybitnych jak Wacław Berent (1929), Tadeusz Boy-Żeleński (1933), Pola Gojawiczyńska (1935), Maria Kuncewiczowa (1937).
Reaktywowana po latach uchwałą Rady Warszawy z dnia 28 sierpnia 2008 roku, Nagroda Literacka stanowi istotny element samorządowego mecenatu kulturalnego, tym razem jednoznacznie kierowanego do pisarzy i poetów, twórców książki dla dzieci i varsavianistów. Na tle wielu innych polskich nagród, warszawski laur wyróżnia się szczególną otwartością, regulaminowe prawo zgłaszania kandydatów do nagrody mają bowiem nie tylko wydawcy, księgarze, bibliotekarze ale także czytelnicy.
Jury Nagrody od roku 2008 tworzą: przewodniczący, prof. Andrzej Z. Makowiecki, Tomasz Burek, prof. Andrzej Kowalczyk, Marek Wawrzkiewicz, dr Tomasz Wroczyński oraz sekretarz jury, red. Tadeusz Górny.

Na wniosek jury Rada Warszawy, decyzją z dnia 14 kwietnia 2011 roku zmieniła regulamin przyznawania nagrody. Wprowadzono odrębną kategorię „literatura piękna – poezja” oraz, uznając że w książkach dla dzieci tekst i ilustracja są równoważne, postanowiono nagradzać i autora tekstu i ilustratora w kategorii „literatura dziecięca – tekst i ilustracja”.


 

Międzynarodowe Pokazy Lotnicze AIR SHOW 2011 odbyły się 27-28 Sierpnia 2011 roku w Radomiu. Zgromadziły ponad 120 tysięcy publiczności, której Organizatorzy zapewnili 570 minut pokazów dynamicznych samolotów i śmigłowców wojskowych, cywilnych, sportowych dziennie. Głównym organizatorem pokazów jest Dowództwo Sił Powietrznych w Warszawie. Współorganizatorami są Miasto RADOM, Aeroklub Polski, wojskowe stowarzyszenie "Swat" oraz PL Radom S.A. Zapraszamy do obejrzenia filmowego podsumowania tych największych pokazów lotniczych w Polsce! Scenariusz, Zdjęcia, Montaż Łukasz Kasprzycki Wykorzystano muzykę z płyty "Rock Loves Chopin" Wydawca "Estrada Stołeczna"



Współczesnym językiem
o historii Powstania Warszawskiego

31 lipca 2011 roku o godzinie 20:00 Stołeczna ESTRADA zaprasza wszystkich warszawiaków na Plac Krasińskich na spektakl „63 dni gniewu” przygotowywany z okazji sześćdziesiątej siódmej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Widowisko w reżyserii Jarosława Minkowicza stanowi odważne połączenie historii z teraźniejszością. Opowieści trzech powstańców, w których wcielą się Danuta Stenka, Kinga Preis i Łukasz Garlicki poznamy od upadku powstania do jego wybuchu.

Za muzyczną oprawę wydarzenia odpowiada Józef Skrzek, który do współpracy zaprosił takie zespoły jak: Motion Trio oraz Atom String Quartet. Muzyka prowadzi nas przez cały spektakl, raz po raz zapowiadając nowe wydarzenia. Kompozycje budują nastrój inscenizacji. Melodie w miarę rozwoju akcji albo są pogodne, jasne, niosące nadzieję albo wrogie narastające, wprowadzające niepokój.


 

11. edy­cja Festi­walu Let­nie Wie­czory Muzyczne — Dzie­kanka 2011.

Festi­wal orga­ni­zo­wany jest przez Uni­wer­sy­tet Muzyczny Fry­de­ryka Cho­pina we współ­pracy ze Sto­łeczną Estradą i Urzę­dem Mia­sta Sto­łecz­nego War­szawy. Odbywa się w gma­chu
Kon­certy odby­wają się w DS „Dzie­kanka” przy Kra­kow­skiem Przed­mie­ście 56/60, w lipcu i sierp­niu, w każdą środę o godz. 18:00. na prze­pięk­nym, zabyt­ko­wym dzie­dzińcu obiektu, oto­czo­nym drew­nianą gale­rią lub — w razie nie­po­gody — w Sali Kon­cer­to­wej im. Józefa Elsnera w tymże miej­scu.
Dyrek­to­rem arty­stycz­nym Festi­walu jest Ryszard Zimak. Kon­certy, jak co roku, popro­wa­dzi Andrzej Krusiewicz.

PROGRAM

6 lipca 2011 MISTRZOWSKIE INTERPRETACJE
Tomasz Strahl – wiolonczela
Agnieszka Przemyk-Bryła – fortepian
W programie: Chopin, Czajkowski, Rachmaninow

13 lipca 2011 WARSAW MODERN DUO
Krystyna Sakowska – klarnet
Joanna Opalińska – fortepian
W programie: Górecki, Lutosławski, Debussy, Poulenc, Williams, Bartók

20 lipca 2011 JERZY ARTYSZ ZAPRASZA
Jerzy Artysz – baryton
Anna Radziejewska – mezzosopran
Piotr Pieron – bas
Katarzyna Jankowska – fortepian
W programie: Moniuszko, Falla, Ravel, Williams

27 lipca 2011 ERATO TRIO
Bartosz Bober – skrzypce
Robert Dacko – wiolonczela
Grzegorz Skrobiński – fortepian
W programie: Mozart, Brahms

3 sierpnia 2011 FANTANGO QUINTET
Paweł Janas – akordeon
Mateusz Konopelski – skrzypce
Maciej Kopczyński – gitara
Piotr Kopczyński – fortepian
Wojciech Zeman – kontrabas
W programie: Piazzolla, Zalewski

10 sierpnia 2011 PIANO & ACCORDION
Marek Bracha – fortepian
Maciej Frąckiewicz – akordeon
W programie: Saint-Saëns, Sibelius, Franck, Molique, Mendelssohn

17 sierpnia 2011 HELVETIA ET POLONIA
Agnieszka Marucha – skrzypce
Tomasz Pawłowski – fortepian
W programie:Huber, Stojowski, Paderewski

24 sierpnia 2011 KRZYSZTOF KOMEDA IN MEMORIAM
Paweł Gusnar – saksofony
Tomasz Filipczak – fortepian
W programie: utwory Krzysztofa Komedy

31 sierpnia 2011 DA CAPO AL FINE
Agnieszka Przemyk-Bryła – fortepian
Christian Danowicz – skrzypce
Maciej Młodawski – wiolonczela
W programie: Mendelssohn, Debussy


 

Inauguracja Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej

Od 1 lipca do 31 grudnia 2011 roku Polska będzie przewodniczyć pracom Rady Unii Europejskiej. W działaniach promujących Polskę w Unii Europejskiej od lat ważną rolę pełni kultura, dlatego w przygotowania do pierwszej polskiej Prezydencji zostały zaangażowane instytucje kulturalne. Decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (MKiDN), Narodowemu Instytutowi Audiowizualnemu (NInA) została powierzona misja stworzenia koncepcji i realizacja Krajowego Programu Kulturalnego Polskiej Prezydencji 2011 (KPKPP 2011).


Krajowy Program Kulturalny Polskiej Prezydencji 2011 zainauguruje całodniowe widowisko muzyczne, które rozegra się na czterech specjalnie przygotowanych scenach, dedykowanych różnym gatunkom muzycznym. W repertuarze znajdzie się: muzyka poważna i rozrywkowa, muzyka i projekty interdyscyplinarne dla dzieci, muzyka alternatywna i jazzowa oraz muzyka mniejszości narodowych i etnicznych. Program prezentować będzie artystów polskich we współpracy z artystami europejskimi. 


 

XX Koncert Muzyki Cerkiewnej

Serdecznie zapraszamy na koncert XX Koncert Muzyki Cerkiewnej towarzyszący XXX Jubileuszowej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej – „Hajnówka 2011”

Festiwal organizowany jest w cyklu corocznym od 1982 r. Wzięło w nim dotychczas udział 647 chórów z 35 krajów Europy, Azji, Ameryki Płn. i Afryki - Armenii, Belgii, Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Cypru, Czech, Egiptu, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Gruzji, Indii, Iranu, Izraela, Serbii i Czarnogóry, Kazachstanu, Kenii, Korei, Litwy, Łotwy, Macedonii, Mołdawii, Niemiec, Polski, Rosji, Rumunii, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji, Ukrainy, USA, Węgier i Włoch.

Celem Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej „Hajnówka” jest prezentacja wysokich wartości artystycznych i duchowych muzyki cerkiewnej. Formuła Festiwalu stwarzająca okazję do dyskusji, spotkań, wymiany doświadczeń i nawiązania przyjaźni między uczestnikami z różnych środowisk - wzbogaca jego charakter o cele estetyczne i wychowawcze.

Festiwal odbywa się pod Patronatem: Prezydenta RP i Ministra Kultury RP, a od 2003 r. również pod Patronatem Artystycznym prof. Krzysztofa Pendereckiego.
 


 

WARSZAWSKI KIERMASZ KSIĄŻKI

Dobra passa dla książek trwa. Zakończone właśnie Warszawskie Targi Książki w Pałacu Kultury i Nauki odwiedziło ponad 35 tysięcy osób!
Kontynuacją spotkań z literaturą i autorami będzie Warszawski Kiermasz Książki, który odbędzie się 21 i 22 maja na Rynku Mariensztackim.

W tym roku zaplanowanych jest około 60 stoisk dla wydawców książkowych, warszawskich księgarzy i antykwariuszy. Poza możliwością zapoznania się z ofertą wydawniczą Stołeczna Estrada przygotowała program artystyczny, który urozmaici pobyt na Mariensztacie.
Przez całą sobotę i niedzielę na scenie odbywać się będą: spektakle dla najmłodszych - Pinokio i Mała Księżniczka, występy taneczne zespołu Caro Dance, koncerty Anny Dereszowskiej, Kwartetu smyczkowego 4-te, zespołów Czerwony Tulipan i Warszawa Kyiv Express, czytanie bajek i spotkania z autorami. Gospodarzem kiermaszu będzie Roman Czejarek, który poprowadzi rozmowy z wydawcami i autorami książek.



Koncert mistrzów w Noc Muzeów

W ten szczególny wieczór, jak co roku, Stołeczna Estrada zaprasza na muzyczną ucztę, która będzie doskonałym wprowadzeniem do rozpoczynającego się nazajutrz sezonu Koncertów Chopinowskich.

To już trzeci rok kiedy wielbiciele dobrej muzyki, niekoniecznie klasycznej, spotykają się pod pomnikiem Fryderyka Chopina w Noc Muzeów. To w pewnym sensie nie tylko zapowiedź początku sezonu koncertowego w Łazienkach Królewskich, ale i inauguracja samej Nocy Muzeów. Dotychczas mogliśmy usłyszeć Michaela Nymana i Motion Trio, Leszeka Możdzera, Annę Serafińską i Joannę Ławrynowicz.

Tym razem nasze zaproszenie przyjęli muzyczni giganci – Steve Hackett i Randy Brecker – mówi Andrzej Matusiak, Dyrektor Stołecznej Estrady. Na scenie ustawionej na wodzie pod pomnikiem Chopina wystąpi także Włodek Pawlik. Dzięki wspólnemu wykonaniu przygotowanego utworu będziemy świadkami niezwykłej fuzji muzycznych geniuszy – zachęca Andrzej Matusiak.
W pierwszej kolejności na scenie pojawi się Randy Brecker i Włodek Pawlik Trio, którzy zagrają utwory między innymi ze wspólnej płyty „Nostalgic Journey – Tykocin Jazz Suite”. Potem dołączy do nich Steve Hackett, aby w ostatniej części koncertu zabrać nas w muzyczną podróż ze swoim trio.


 

Multimedialny Park Fontann w Warszawie jest już otwarty!

W sobotę 7 maja warszawiacy i turyści byli świadkami niezwykłego widowiska. Światło, dźwięk, woda, ogień, taniec i słowo splotły się w spektakularnym plenerowym widowisku „Magia żywiołów”. Było to uroczyste otwarcie Multimedialnego Parku Fontann na Podzamczu.
Plenerowe widowisko pokazało jak z pierwotnego chaosu powstaje świat pełen piękna
i harmonii.

Warszawski Multimedialny Park Fontann to największe tego typu przedsięwzięcie w Polsce. To wyjątkowa inwestycja, która będzie wielką atrakcją Warszawy, jej kolejną nowoczesną wizytówką potwierdzającą atrakcyjność stolicy, jej rozwój i nowatorstwo. Podzamcze, które mimo bliskości Starego i Nowego Miasta nie było dotychczas bardzo znanym miejscem relaksu, ma szansę stać się ulubioną przestrzenią mieszkańców stolicy i atrakcją turystyczną.
Główną role w każdym spektaklu odgrywać będą tańczące w rytm muzyki strumienie wody idealnie zsynchronizowane dzięki zaprogramowanym podświetlonym dyszom. Niesamowite wrażenie zrobi na widzach ekran wodny, który powstaje z mgły rozproszonej nad wodą. Będą na nim wyświetlane projekty filmowe i laserowe.

Pokazy fontann będą prezentowane w każdą sobotę w sezonie od maja do września (maj i wrzesień godz. 21, czerwiec – sierpień godz. 21.30).


 

SZANSA NA SUKCES - KONCERT LAUREATÓW

Już 6 maja w Sali Kongresowej PKiN odbędzie się kolejny koncert laureatów „Szansy na Sukces”.

Gwiazdami tegorocznego koncertu będą między innymi Bajm, Ira, Patrycja Markowska, PIN, Doda, Blue Cafe, Bracia, Pectus, imprezę tradycyjnie poprowadzi Wojciech Mann.

„Szansa na Sukces” to jeden z najbardziej rozpoznawalnych programów rozrywkowych emitowanych w telewizji Polskiej. Przez 18 lat „Szansa...” swoją niepowtarzalną konwencją przyciągnęła miliony widzów, z których część wypełnia tłumnie co roku Salę Kongresową podczas koncertów finałowych.
Dzięki temu programowi odkryte zostały nietuzinkowe talenty młodych uczestników i to właśnie „Szansa na Sukces” otworzyła przed nimi drzwi prowadzące na deski wielkich scen muzycznych w kraju i za granicą.


 

Koncert z okazji beatyfikacji papieża Jana Pawła II

Już 30 kwietnia na Placu Piłsudskiego w Warszawie zostanie zbudowana scena, na której odbywać się będą uroczystości z okazji beatyfikacji papieża Jana Pawła II. Zwieńczeniem dwudniowych uroczystości będzie koncert 1 maja, podczas którego wykonana zostanie kantata jazzowa Joachima Mencla „Miłość mi wszystko wyjaśniła”.

Kantata jest zbiorem pieśni śpiewanych, a także utworów instrumentalnych inspirowanych konkretnymi wierszami Karola Wojtyły. Znamienne jest to, że kilka z tych wierszy nosi w tytule określenie "pieśń". Fragmenty poezji Karola Wojtyły, które posłużyły artyście w stworzeniu tej kantaty, należą do najbardziej intymnych w twórczości naszego wielkiego rodaka. Charakter całości jest związany z muzyką jazzową, oprawioną o brzmienia orkiestry symfonicznej, chóru chłopięcego oraz kapeli góralskiej, co zdecydowanie poszerza formułę do dużej formy instrumentalno – wokalnej.
Na obraz całości składają się: melancholia argentyńskiego tanga, słoneczna radość afrykańskiej pieśni, grecki temperament, ostre powietrze góralskiej muzyki, łagodność gregoriańskiego chorału, powaga i liryzm muzyki symfonicznej.

Niewątpliwą atrakcją tego przedsięwzięcia jest udział polskich i światowych gwiazd muzyki.
W koncercie wystąpią: Richard Galliano, Barbara Buonaiuto, Valerie Ekoume, Dave Libeman, Jorgos Skolias – oryginalny artysta o greckich korzeniach, Ewa Bem, Janusz Muniak, Piotr Wojtasik, Kuba Badach, Maciej Sikała – gwiazda polskiego jazzu, Orkiestra Sinfonia Viva, Chór Chłopięcy Filharmonii Krakowskiej oraz popularna góralska Kapela Obrochtów z Zakopanego.


 

SOLIDARNI Z BIAŁORUSIĄ

Oczywiście jak co roku, tym razem pod Pałacem Kultury, odbędzie się niezapomniany koncert dla Białorusi – jedna z najpopularniejszych warszawskich imprez muzycznych, która na stałe już zaistniała na tutejszej mapie wydarzeń kulturalnych.

Specjalnie dla stołecznej widowni zaświecą i zagrają gwiazdy z Polski oraz z Białorusi. Nie zabraknie jamajskich tonów w wykonaniu Maleo Reggae Rockers, „poezji ska-kanej” bielskiego zespołu Akurat, a także muzycznych rozważań o miłości w wykonaniu Janusza Staszewskiego – syna legendarnego Kazika! Na warszawską scenę zawitają też prawdziwe legendy antyłukaszenkowego podziemia muzycznego: Krama, czyli wiecznie młody zespół blues-rockowy z muzyką dla dorosłych, oraz Recha – wspaniała grupa grająca muzykę z pogranicza folku i alternatywy. A na deser – niezależny raper młodego pokolenia Białorusinów, czyli krnąbrny Vinsent.

Koncert to nie wszystko! Dla warszawiaków przygotowaliśmy atrakcyjną grę miejską, która się odbędzie 27 marca w południe, przed koncertem Solidarni z Białorusią.


 

Wenecki Bal Mistrzów Sportu

4 lutego o godzinie 20 w hali widowiskowo-sportowej Arena Ursynów odbędzie się XI Bal Mistrzów Sportu. Każdego roku impreza ma swój motyw przewodni. Były już lata dwudzieste i sześćdziesiąte oraz kosmiczny klimat z gwiezdną scenografią.

Tym razem dzięki Stołecznej Estradzie znajdziemy się w Wenecji i jak przy przejściu na drugą stronę lustra, przeniesiemy się w czasie, w epokę zniewalających pięknych strojów, barwnych i tajemniczych masek. Podczas takiego wieczoru wszystko może się wydarzyć… szczególnie przy dźwiękach przebojów Krzysztofa Krawczyka!