Inne

POTAŃCÓWKI PRZY FONTANNIE

POTAŃCÓWKI PRZY FONTANNIE

Podzamcze przy Multimedialnym Parku Fontann

1 – 22 lipca 2017

Zapraszamy w soboty od godz. 19:00

Po sukcesie ubiegłorocznego cyklu Potańcówek przy Fontannie Stołeczna Estrada po raz kolejny zaprasza warszawiaków do tańca.

W cztery wyjątkowe sobotnie wieczory porwą nas do tańca niezwykli muzycy, którzy w trakcie koncertów na żywo zaprezentują klimaty niezapomnianych warszawskich szlagierów. Nie zabraknie też okazji do tańca dla miłośników swinga, funku czy rock’n’rolla. Przed rozpoczęciem koncertów publiczność rozgrzeją DJ-e, a profesjonalni tancerze nauczą kroków i zachęcą do wspólnej zabawy nawet nieczęstych bywalców parkietu.

Specjalnie zaprojektowany drewniany podest oraz scena stanęły w samym sercu Podzamcza, tak by jak najlepiej korespondowały z tym wyjątkowym na mapie miasta miejscem. Od kilku już lat Multimedialny Park Fontann stanowi dla warszawiaków i gości stolicy źródło relaksu i ukojenia oraz niezwykłych wrażeń zapewnianych przez cotygodniowe multimedialne show „Powrót Bazyliszka”.

Od początku grudnia 2016 roku na Podzamczu funkcjonuje również Pawilon Artystyczny Fontanna, miejsce stworzone przez Stołeczną Estradę z myślą o wystawach artystycznych, spotkaniach, warsztatach i wydarzeniach inspirowanych działalnością stołecznych twórców.

PROGRAM POTAŃCÓWEK:

1 lipca

19:00 DJ MICHAŁ FOGG

Patron i współorganizator Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im Mieczysława Fogga, prowadzi wydawnictwo muzyczne Fogg Record zajmującej się propagowaniem i promocją kultury okresu dwudziestolecia międzywojennego. Współwydawca płyt Cafe Fogg. Jako animator i DJ przedstawia polską muzykę rozrywkową sprzed lat na dancingach i potańcówkach, organizuje koncerty i recitale – wszystko to żeby uczyć historii i edukować muzycznie młode pokolenie. Kolekcjoner płyt. Współtwórca audycji „Wieczorek przy mikrofonie”.

 

20:30 Singin’ Birds

Koncert zespołu Singin’ Birds to muzyczna podróż w czasie dla każdego. Ich debiutancki album „Niech tak zostanie”, którego premiera miała miejsce w listopadzie 2013 roku, jest hołdem na cześć znamiennych dla amerykańskiej muzyki gatunków, takich jak swing, rock’n’roll, country. Zespół jest półfinalistą IV edycji programu Must Be The Music.

 

8 lipca

19:00 DJ Burn Reynolds

Prowadził audycje „Fusion” na falach Jazz Radia, obecnie można go usłyszeć co niedziela na antenie radia Roxy. Wraz z Soul Service jest pomysłodawcą serii wydawniczej „Polish Funk” (1-4), „Why Not Samba”, „Off Season” oraz „Strange Weekend”, która prezentuje mało znane utwory z archiwów polskiej fonografii. Płyty ukazały się nakładem wytwórni Polskie Nagrania i zbierają pozytywne recenzje na całym świecie

 

20:30  Mark Shepherd i Wisła Hot 5

Wisła Hot 5 to zespół powstały z warszawskich muzyków specjalizujących się w muzyce swingowej. Liderem zespołu jest angielski wokalista, trębacz i puzonista Mark Shepherd, który przyjechał do Polski prawie 10 lat temu, a entuzjazm i otwartość Polaków oraz wybitny poziom polskich muzyków sprawiły, że postanowił tu pozostać, grać, śpiewać i komponować. Grupa występowała na licznych festiwalach i koncertach czy potańcówkach swingowych.

 

15  lipca /19.00-22.30/

19:00 DJ MICHAŁ FOGG

20:30 Warszawska Orkiestra Sentymentalna

Warszawska Orkiestra Sentymentalna to zespół przenoszący słuchaczy do czasów, w których królowały przeboje Adama Astona, Henryka Warsa czy Jerzego Petersburskiego. Grupa powstała z zamiłowania do dawnych, przedwojennych melodii i piosenek. Kontynuuje tradycję rewiowych wykonań utworów tanecznych i sentymentalnych zachowując przy tym ich naturalny i ponadczasowy czar.

 

22 lipca /19.00-22.30/

19:00 DJ Tomasz Konca

Muzyk, dziennikarz i promotor muzyczny. W 2007 został laureatem nagrody Złotego Liścia Retro za płytę „Fogga Ragga” nagraną z grupą Cinq G z nowatorskimi coverami piosenek Mieczysława Fogga. Prowadził autorski muzyczny program w Radiostacji, Polskim Radiu Bis i Czwórce.

Jest założycielem grup Transmisja, Cinq G, Warsaw Ska Orchestra. Od 1998 aktywnie działa jako DJ, grając w najbardziej renomowanych warszawskich klubach i na eventach w całej Polsce.

 

20:30 Grzegorz Wilk i zespół Wolf

Ulubieniec publiczności programu „Jaka To Melodia?”. Najbardziej elastyczny gatunkowo, charyzmatyczny wokalista, właściciel niepowtarzalnego, mocnego głosu, autor piosenek (płyta Wolf-Flow), na stałe współpracuje z Piotrem Rubikiem, Romualdem Lipko, Włodzimierzem Korczem i wieloma największymi gwiazdami polskiej muzyki. Znany również z telewizyjnych show „Szymon Majewski Show” i „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Jako solista oratoriów Piotra Rubika śpiewał w największych salach USA i Kanady podczas kilku międzynarodowych tournée. Współpracował m.in. z Leszkiem Możdżerem, Włodzimierzem Korczem, Jackiem Cyganem.

 

Program będzie miał przerwę na czas trwania pokazu fontann w godz. 21:30 – 22:00

Więcej informacji na:  facebook.com/multimedialnyparkfontann/

Wstęp na potańcówki jest bezpłatny

Organizatorem wydarzenia jest Stołeczna Estrada

Partner: MPWiK

Patroni medialni: Radio Kolor, Super Express