Inne

KONCERT „WIARA.NADZIEJA.MIŁOŚĆ”

„WIARA. NADZIEJA. MIŁOŚĆ” to radosne i wielowymiarowe widowisko, którym Warszawa powitała uczestników ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY. To wielkie wydarzenie artystyczne i medialne odbyło się 21 lipca 2016 roku o godzinie 19.30 na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w obecności kilkudziesięciu tysięcy młodych widzów z całego świata, a także goszczących ich mieszkańców Warszawy i Mazowsza.

Na specjalnie zaprojektowanej i wybudowanej wielopoziomowej scenie wystąpiło ponad 200 wykonawców z całego świata oraz polscy artyści.
Na scenie zobaczyliśmy m.in.: Zygmunta Staszczyka, Zbigniewa Wodeckiego, Piotra Cugowskiego, Janusza Radka, Natalię Szroeder, Piotra Kupichę, Artura Gadowskiego, Tomasza Szczepanika, Zofię Nowakowską, Olgę Szomańską, Sound ‘n’ Grace.

Solistom towarzyszyła Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus oraz Chór Gaudium Uniwersytetu Wrocławskiego, Chór Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu i Chór Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki  we Wrocławiu.

Dyrygenci: Piotr Rubik, Radosław Labahua

Koncert składał się z kilku części. Wprowadzeniem do wieczoru i tłem do zapełniającego się Placu Piłsudskiego był program pieśni chwalebnych w wykonaniu Wspólnoty Shalom i zespołu Wiarygodni. Potem na scenie pojawiła się orkiestra i chóry oraz pierwsi soliści. Była to część poświęcona Warszawie. Usłyszeliśmy m.in. Sen o Warszawie, Warszawo ma i Warszawski dzień.

Od godziny 20.00 koncert był transmitowany przez Telewizję Polsat (dwie części po 45 min. oraz od 22.00 przez Polsat News). Między godziną 20.00 a 20.45 artyści wykonali najbardziej znane utwory – Barkę, Abba Ojcze, Jednego serca, Hallelujah, Bóg, Wznieś serce, Nadzieja.

Trzecią i czwartą część koncertu wypełniły kompozycje Piotra Rubika, m.in.  Niech mówią, że to nie jest miłość, Psalm dla Ciebie, Świat się nie kończy, Zdumienie, Niezmienność.
„Zawsze największą radość sprawia mi to, że publiczność wychodzi z moich koncertów uśmiechnięta, wzruszona, naładowana pozytywną energią. Dzięki temu zmieniamy świat na lepsze.” – mówi Piotr Rubik. „Bardzo się cieszę, że podczas lipcowego koncertu będziemy mogli dać tę naszą artystyczną energię gościom z całego świata, a oni wrócą do domu zapamiętując Warszawę i Polskę jako niezwykle pozytywne miejsce na ziemi.” –  dodaje kompozytor i dyrygent.

Podczas wieczoru artyści wspólnie z wszystkimi obecnymi na placu pielgrzymami i gośćmi zaśpiewali Hymn Światowych Dni Młodzieży 2016 – Błogosławieni Miłosierni.
Koncert zakończyL się około godz. 22.30.

Organizatorem koncertu była Stołeczna Estrada.

Dyrygenci:
Piotr Rubik
Radosław Labahua

Pełna lista artystów koncertu „Wiara. Nadzieja. Miłość”

Tomasz Szczepanik
Janusz Radek
Piotr Cugowski
Teatr Piosenki: Marcel Borowiec, Damian Łukawski, Marcin Kątny, Grzegorz Bukowski
Olga Szomańska
Natalia Szroeder
Zofia Nowakowska
Agata Klimczak-Kołakowska
Olivia Wieczorek
Natalia Capelik Muianga
Piotr Kupicha
Marcin Januszkiewicz
Michał Gasz
Zenon Boczar
Grzegorz Wilk
Krzysztof Iwaneczko
Mateusz Ziółko
Conrado Yanez
Juan Carlos Cano
Artur Gadowski
Sound`n`Grace
Zbigniew Wodecki
Zygmunt Staszczyk 

Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Chór Gaudium Uniwersytetu Wrocławskiego