Inne

Miss Wheelchair World 2017 – Wyniki konkursu

 

Z wielką radością przedstawiamy wyniki wyborów Miss Wheelchair World:

 

Miss Wheelchair World 2017  Aleksandra Chichikova (Białoruś)

I Vice Miss Wheelchair World 2017 Lebohang Monyatsi (RPA)

II Vice Miss Wheelchair World 2017  Adrianna Zawadzińska (Polska)

Miss Indywidualności 2017  Oksana Kononets (Ukraina)

Miss Uśmiechu 2017  Nadjet Meskine (Francja)

Miss Aktywności 2017  María Díaz (Chile)

Miss Wdzięku 2017  Adrianna Zawadzińska (Polska)

Miss Życzliwości 2017  Vahen King (Kanada)

Miss Lifestyle Designers 2017  María Díaz (Chile)

Miss Foto 2017  Adrianna Zawadzińska (Polska)

Miss Popularności 2017  Rajalakshmi Shankar Janardhana Murthy (Indie)

 

O wynikach zadecydowało jury w składzie:

Przewodniczące: 

Ewa Malinowska-Grupińska (Przewodnicząca Rady Miasta Warszawy)

Katarzyna Wojtaszek (Prezes Fundacji Jedyna Taka)

Sekretarz: 

Andrzej Golimont (samorządowiec)

Członkowie: 

Olga Alaba (Miss Polski na wózku 2013) 

Magdalena Bystrzycka (Make-up artist Douglas)

Iwona Cichosz (Miss Świata Głuchych 2016) 

Bartłomiej Główczyński (Przedstawiciel Discovery Networks International)

Mateusz Hładki (Dziennikarz)

Karolina Malczyk (Pełnomocniczka Prezydenta m.st. Warszawy ds. równego traktowania)

Paulina Malinowska-Kowalczyk (Dziennikarka) 

Bartek Marszałek (Kierowca wodnej formuły 1-F1 H2O)

Agnieszka Michalczyk (Mecenas Akademii Dobrego Stylu) 

Agata Młynarska (Dziennikarka, Kawaler Orderu Uśmiechu)

Marek Plura (Europoseł)

Sylwia Sucharska (Modelka)

Ryszard Rembiszewski (Prezenter radiowy i telewizyjny)

 

Podczas pierwszych na świecie wyborów Miss Wheelchair World 2017, 24 dziewczyny z całego świata stanęły do rywalizacji o koronę najpiękniejszej.
Od rówieśniczek odróżnia je to, że poruszają się na wózkach. Łączy zaś piękno, siła i wiara, że to właśnie w ich ręce trafi prestiżowe wyróżnienie.

- Warszawa wpisane ma w swoje DNA wartości równościowe: otwartości, życzliwości, przyjaźń. Aktywni mieszkańcy, życzliwe miejsce, otwarta metropolia – taka wizja Warszawy wypracowana została przy udziale mieszkańców, ekspertów oraz urzędników w ramach prac nad aktualizacją strategii rozwoju Warszawy do 2030 roku.  Naszym celem jest Warszawa otwarta na każdego człowieka, jego kompetencje, wiedzę i indywidualizm – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.
 

Wybory Miss Wheelchair World 2017 to znacznie więcej niż tylko konkurs piękności. To także niepowtarzalna okazja do integracji środowiska osób z niepełnosprawnościami z całego świata i ważny krok na drodze do zmiany postrzegania takich osób w społeczeństwie. Uczestniczki wyborów Miss Wheelchair World 2017 udowadniają, że wózek nie musi być ograniczeniem nie do pokonania, a każda kobieta ma prawo realizować swoje marzenia.

- Doświadczenie zdobyte przy organizacji konkursu krajowego oraz posiadana wiedza na temat niepełnosprawności sprawiła, iż postanowiliśmy zorganizować ogólnoświatową edycje konkursu. Wspólnie z kobietami z różnych regionów świata chcemy zmieniać wizerunek osób z niepełnosprawnością i przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu. Chcemy pokazać, iż niepełnosprawność nie określa nas jako kobiet, a piękno nie ma barier - mówi Katarzyna Wojtaszek, prezes Fundacji Jedyna Taka, organizator konkursu.

Jest to konkurs, który nie tylko promuje piękno bez barier, ale jest zarówno dobrym przykładem tworzenia więzi pomiędzy uczestniczkami i dobrym startem do tworzenia wspólnych nowych projektów na rzecz integracji. Czerpanie z doświadczeń innych państw jest bardzo istotnym elementem w procesie kształtowania dostępności miast. Wydarzenie, oprócz walorów społecznych, jest okazją do wymiany informacji dotyczących najnowszych osiągnięć naukowych i medycznych. Wydarzenie ma również zwrócić uwagę pracodawców i zachęcić ich do podejmowania współpracy z osobami z niepełnosprawnością, a dodatkowo ułatwić wymianę doświadczeń w dziedzinie metod rehabilitacji i dobrych praktyk społecznych.

Kandydatki do pierwszego tytułu Miss Wheelchair World

Kobiety z całego świata poruszające się za pomocą wózka inwalidzkiego miały możliwość w ciągu trzech miesięcy przygotować swoją kandydaturę do konkursu i wysłać zgłoszenie. Zgodnie z regulaminem do finałowej rywalizacji jury zakwalifikować mogło maksymalnie 25 osób. Niezależnie od liczby zgłoszeń z danego kraju, do dalszego etapu mogły przejść co najwyżej dwie kandydatki z jednego państwa. Po dokładnym zapoznaniu się ze wszystkimi zgłoszeniami i długich naradach do finału Miss Wheelchair World 2017 zakwalifikowano 24 finalistki:

Victoria José (Angola), Aleksandra Chichikova (Białoruś), Angelina Waleskaya (Białoruś), Carla Maia (Brazylia), MaríaDíaz (Chile), Paula Miranda (Chile), Kati van der Hoeven (Finlandia), Sandrine Ciron(Francja), Nadjet Meskine (Francja), Pahola Solano (Gwatemala), Mirande Bakker (Holandia), Priya Bhargava (Indie), Rajalakshmi Shankar Janardhana Murthy (Indie), Laura Miola (Italy), Vahen King (Kanada), Karen Rocha (Meksyk), Ludmila Iachim (Mołdawia), Beata Jałocha (Polska),  Adrianna Zawadzińska (Polska), Alena Tiapkova (Rosja), Lebohang Monyatsi (RPA), Oksana Kononets (Ukraina), Uliana Pcholkina (Ukraina), Jennifer Lynn Adams (USA),

 

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia oraz profile uczestniczek konkursu dostępne są na stronie www.misswheelchairworld.com oraz na fanpage’u wydarzenia na Facebooku. 

Organizatorem wyborów jest Fundacja Jedyna Taka, a gospodarzem Miasto Stołeczne Warszawa. Producentem wydarzenia jest Stołeczna Estrada.