Inne

Transkaukazja 2017

Przed nami już ósma edycja festiwalu TRANSKAUKAZJA! 
Po raz pierwszy trzy międzynarodowe premiery muzyczne!

30 września 2017
start 17:00 
Amfiteatr Bemowo ul. Raginisa (róg Kryształowej) 

PROGRAM

17:00 - OTWARCIE AMFITEATRU DLA PUBLICZNOŚCI
17:30 - POCZĄTEK FESTIWALU

KONCERTY (w kolejności):

Pako Sarr [POLSKA/SENEGAL]
Vishup Ensemble [ARMENIA]
VISHUP ENSEMBLE + PAKO SARR [premiera!!!]


Psio Crew [POLSKA]
"gordela" TSU [GRUZJA]
GORDELA + PSIO CREW [premiera!!!]


Masala Soundsystem [POLSKA]
Natiq Ritm Qrupu [AZDERBEJDŻAN]
NATIQ RHYTHM GROUP + MASALA SOUNDSYSTEM [premiera!!!]
NIESPODZIANKA

22:00 - KONIEC

* 16:00 – 19:00 ANIMACJE DLA NAJMŁODSZYCH (PRZY AMFITEATRZE)

Wstęp wolny!

ORGANIZATORZY: Fundacja Inna Przestrzeń, Stołeczna Estrada,Bemowskie Centrum Kultury
Festiwal współfinansowany ze środków m.st. Warszawy.
Patroni medialni: Gazeta Wyborcza, Radio TOK FM, Kultura Dostępna,Kontynent Warszawa - Warszawa Wielu Kultur

Strona wydarzenia na Facebooku

O ARTYSTACH TRANSKAUKAZJI 2017: 

TSU GORDELA [Gruzja] 
TSU Gordela to żeński zespół założony w 2007 roku na Uniwersytecie Stanowym im. I. Javakhishvili w Tbilisi, specjalizujący się w tradycyjnej gruzińskiej polifonii wokalnej. Określany jest mianem zespołu powołanego dla zachowania i popularyzacji różnych gatunków gruzińskiej muzyki tradycyjnej, jednak repertuar zespołu po mistrzowsku łączy stare tradycje i nowe brzmienia. 

PAKO SARR [Senegal / Polska] 
Pako Sarr (SowetoYouthBoys, ARRA, Pako Sarr Band) to rezydujący w Polsce senegalski artysta o wielu obliczach: wokalista, instrumentalista, kompozytor, producent muzyczny. Jest znany z charakterystycznej barwy głosu oraz ze świetnej techniki gitarowej. Śpiewa w języku wolof, angielskim i francuskim W swej muzyce Pako Sarr łączy afrykańskie korzenie z zachodnimi rytmami, poruszając się w stylistyce World Music i wyrażając się w gatunkach takich jak afro, reggae, soul czy rock.

NATIG RHYTHM GROUP [Azerbejdżan] 
Zespół założony w 2001 roku przez NatigaShirinova – pochodzącego z Kaukazu, największego muzyka grającego na bębnach nagara. Zrewolucjonizował on technikę gry na perkusji nagara i stał się pierwszym kompozytorem rytmicznym Azerbejdżanu. W swojej muzyce wykorzystywał również inne tradycyjne azerbejdżańskie instrumenty tj.: zurna, balaban i tutek (flet). W 2002 roku, w poszukiwaniu nowych rytmów, zaczął łączyć dźwięki Azerbejdżanu z muzyką światową. Teraz swoją twórczą energię wykorzystuje w pracy z grupą NatigRhythm. Ich innowacyjne, nagradzane wielokrotnie kompozycje zadziwiają publiczność, łącząc moc i pasję z rytmami duszy.
 

PSIO CREW [Polska] 
Psio Crew pojawiło po raz pierwszy w 2004 roku w Bielsku-Białej. Powstało z przyczyn naturalnych, w mieście, które położone w dolinie beskidzkich gór stworzyło specyficzny mikroklimat twórczy dla zaistnienia tej fuzji. W warstwie muzycznej Psio Crew objawia się materiałem nieprzyzwoicie zróżnicowanym stylistycznie. Beskidzkie melodie przenikają się z elektroniką, beatem, oraz perkusyjnym groovem, dając w efekcie zupełnie nową interpretację tradycyjnych nut. W utworach Psio, uważny słuchacz usłyszy także sample, dźwięki przemijającego bezlitośnie czasu, które zarejestrowali w przeróżnych zakątkach świata, od Beskidów po zbocza Mont Blanc.

MASALA SOUNDSYSTEM [Polska]
To grupa muzyczna z Warszawy mająca 15 lat doświadczenia muzycznego i 10 albumów na koncie. Łączy tradycyjne instrumenty (hurdy-gurdy, harfa, sarangi, saz ...) i techniki wokalne (śpiew gardłowy) z różnych części świata, z nowoczesnymi pętlami perkusyjnymi, głębokim basem i społeczną poezją ulicy – doprawiając wszystko szczyptą energii punk.


VISHUP ESNAMBLE[Armenia]
Vishup Ensemble to zespół folklorystyczny oparty naormiańskiej muzyce ludowej. Ich dźwięki meandrują przez rozległe, piętrowe mufy ormiańskiej historii pośród mitów, liryki, poezji i metafizyki, aż do żartobliwych śpiewek.Zespół Vishup Ensemble wyróżnia się chętnym wprowadzaniem nowych muzykówi nieustającym rozwojem wraz z lokalizacją i czasem. W skrupulatnie skalibrowanym pasie ziemskim i eterycznym, muzyką Vishupa kieruje kojący, folklorystyczny głos ArikaGrigoriana.